ויסות טמפרטורת הבית עבור תינוקות

אחד הדברים המעסיקים הורים רבים בהגיעו של תינוק חדש לבית הוא הרצון לדאוג לטמפרטורה נוחה ונעימה עבור התינוק בבית ובמיוחד בחדר שלו.  ויסות נכון של טמפרטורה כמו גם מספר פעולות והכנות הנוגעות לטמפרטורת הבית והחדר עצמו, יבטיחו לתינוק שמירה על חום גוף וויסות חום הגוף בצורה האולטימטיבית.

כאשר אנחנו חושבים על מיקום מיטת התינוק בחדר, כדאי להצמיד אותה לאחד מהקירות הפנימיים בחדר ועדיף בחלק שיש בו יותר אור מאשר חלקים אחרים ושהוא מאוורר כדי ליצור סרקולציה. כדי להיות בבקרה ושליטה על הטמפרטורה הרצויה לנו מומלץ להתקין מד חום קיר בחדר התינוק.
הטמפרטורה המומלצת לחדרי תינוקות היא אחידה גם בימי החורף וגם בימי הקיץ והיא עודמת על 21-23 מעלות צלזיוס.

ויסות טמפרטורת הבית  – מה לא כדאי לעשות כדי לחמם תינוק בימי החורף?

תינוק בן יומו ובחודשיו הראשונים בעולם עדיין גודל ומתפתח ושכבת השומן בגופו היא עדינה ודקה ולא מתפקדת כשכבת הגנה ובידוד כמו בגוף של אדם בוגר. בנוסף, מערכת ויסות החום בגופו של התינוק עדיין אינה פועלת בצורה היעילה ביותר. עובדות אלו מקשות על גוף התינוק לשמור על חום לאורך זמן ולכן אנחנו כהורים צריכים לדאוג לשמור על החום בשבילו. הנה כמה פעולות שכדאי להימנע מהן:

-שימוש בסדין חשמלי – אמנם זו אופציה מפתה אך היא מסוכנת מאד ולא מומלצת לחימום תינוקכם.

-שימוש בכובע צמר וביגוד מצמר – ישנה סכנה ממשית לחנק כאשר משתמשים בבד צמר.

-שימוש בשמיכות עבות- מצב זה יכול לגרום לחימום יתר של גוף התינוק ויכול לגרום לסכנת ההתיישבות.

אז מה כן כדאי לעשות כדי לשמור על חום גופו של התינוק?

-קודם כל שהתינוק תמיד יהיה לבוש, מעליו שמיכה דקה ולשים לו גרביים.

-אופציה טובה לחימום חדר התינוק היא על ידי מכשירים חשמליים שונים כמו רדיאטור, תנור או מזגן לפרקי זמן. כמובן שאף אחד מהמכשירים המצויינים לא מומלץ להפעיל ישירות על גופו של התינוק כדי למנוע כוויות, התייבשות וכו'.

-בנוסף חשוב לדאוג שלא יהיו ליד מכשירים אלו חפצים שעלולים להתלקח כתוצאה מקרבה לחום. חשוב לשים לב שהמכשירים תקינים ושאין סכנה לקצר חשמלי שעלול לגרום לשריפה.

האופציה הטובה ביותר לחימום הבית ושמירה על טמפרטורה נכונה, היא התקנה של מערכת חימום תת רצפתית. זו היא האופציה הבטוחה ביותר והחסכונית ביותר. מערכת חימום תת רצפתית מבוססת מים היא מערכת חימום הפועלת בעזרת משאבות חום המחממות את המים הזורמים בצינורות מתחת לרצפה וכך שומרת על טמפרטורה אחידה וטבעית בכל חלל הבית. בנוסף, מכיוון שהמערכת מבוססת מים, צריכה חשמל חימום תת רצפתי – היא זעירה יחסית למכשירי חימום חשמליים אחרים. בנוסף, המערכת היא תת רצפתית, כלומר מתחת לריצוף הבית, כך שאין סכנה למגע אדם.

לסיכום, אחד הדברים הכי חשובים עבור תינוק היא שמירה נכונה על חום גופו. תינוק שרק נולד או בחודשים הראשונים לחייו עדיין לא מסוגל לוסת את חום גופו ולשמור עליו בעצמו, ולכן הוא זקוק לנו שנעזור לו עם זה. מנינו במאמר זה מספר אפשרויות לשמירה על חום גוף תקין של תינוקות.

אם אתם מתעניינים בהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי, צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ >>

 

חברת אקוהיט

חברת אקוהיט

חברת אקוהיט היא החברה המתקדמת והוותיקה ביותר בישראל להתקנה ותחזוקה של מערכות חימום תת רצפתי ומתמחה במערכות חימום תת רצפתי מבוססות מים - המערכות היעילות ביותר והחסכוניות ביותר בשוק העולמי והישראלי בפרט.

מה דעתכם על המאמר?

נשמח לשמוע את התגובות שלכם:

עזרו לנו לקדם את העסק!

5/5

נשמח לקבל מכם ביקורת חיובית שתסייע לנו להגיע לעוד אנשים :)

תוכן עניינים

אודות אקוהיט

חברת "אקוהיט" היא החברה המקצועית והמתקדמת בישראל לחימום תת רצפתי. לחברה למעלה מ-25 שנות ניסיון בתחום ואנו עומדים בגאון בחוד החנית של תחום החימום בארץ.

חברת "אקוהיט" מתמחה בחימום תת רצפתי באמצעות משאבות חום, אשר נחשבות למערכות המתקדמות, יעילות, חסכוניות ואיכותיות בשוק העולמי והישראלי בפרט.

משרדי החברה ממוקמים ביישוב תל עדשים שבצפון הארץ, ואנו מעניקים שרות ומענה ללקוחות מצפון ועד דרום, בדגש מירבי על שירות מקצועי, איכותי, אדיב ומהיר.

מגוון הלקוחות הרחב שלנו כולל בין היתר לקוחות פרטיים, בריכות שחייה (עירוניות ופרטיות), מקוואות, פנימיות, מוסדות חינוך, עולם החקלאות ועוד.

שמחנו להכירכם:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם:

דילוג לתוכן