מהן הדרכים הטובות ביותר לחסוך בחשמל במהלך החורף

עם התפתחות הטכנולוגיה, הביקוש לפתרונות חימום יעילים ו"ירוקים", במיוחד בתקופת החורף עלה מאד. בנוסף, המון אנשים מחפשים דרכים כדי לייעל את חימום הבית. אם עד עכשיו בכל חדר היה מזגן, תנור או כל פתרון חימום חשמלי אחר, היום אנחנו מחפשים פתרונות שיתנו מענה לכל חלל הבית, תוך שמירה על פיזור חום אחיד וטמפרטורה שמתאימה לגודל החלל. תקופת החורף לרוב מתאפיינת בצריכה מופרזת של חשמל בהמון משקי בית בישראל ובעולם בכלל. כמעט באופן אוטומטי כאשר אנחנו נכנסים לבית אנחנו נדליק מזגן על חום או נפעיל תנור. פעולות אלו הן פשוטות ומתבצעות בצורה אוטומטית והן גורם מרכזי לעלייה בחשבון החשמל שלנו בתקופות קרות יותר בארץ.

לחסוך בחשמל במהלך החורף – מה אפשר לעשות כדי להתחמם בלי להשתמש בהרבה בחשמל?

אז הפתרון הקל והפשוט ביותר הוא להתעטף בבגדים מחממים או להשתמש בבקבוק חם (שזה פתרון ישן וטוב יש לומר). מכיוון שאנחנו בשנת 2022 ואנחנו תמיד מחפשים פתרונות מתקדמים יותר, הפתרון הטוב ביותר הוא התקנת מערכת חימום תת רצפתי בבית. חימום תת רצפתי הוא פתרון מתקדם עבור חימום בתים וחללים בצורה אחידה, תוך שמירה על טמפרטורה קבועה. ישנן חברות שמתקינות מערכות חימום תת רצפתי מבוססות מים (חברת אקוהיט) שהוא הפתרון המתקדם ביותר לחסכון בעלויות חשמל בעיקר בתקופות קרות כאשר השימוש בהן עולה.

מה היא מערכת חימום תת רצפתי מבוססת מים?

מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים היא דרך חסכונית לחימום הבית. זוהי אפשרות מצוינת למי שמחפש מערכת חימום ידידותית יותר לסביבה וכמובן להוריד את עלויות חשבון החשמל.

מערכות חימום תת רצפתי על בסיס מים מבוססות על מערכת צינורות תת רצפתיים המונחים מתחת לריצוף הקבוע, על מנת לספק חום אחיד לכל חדרי הבית. המערכת כוללת משאבת חום המותקנת מחוץ לבית. משאבה זו משתמשת באוויר חיצוני, מחממת אותו על ידי מנגנון מיוחד ושולחת את האוויר החם לחימום המים בצינורות המונחים מתחת לריצוף. כך בעצם המערכת מחממת את הבית ללא צורך בשימוש רב בחשמל.

האם ניתן להתקין את המערכת בכל בית?

התשובה היא כן. דגש חשוב הוא שאת המערכת ניתן להתקין בשלבי בניית הבית או בשלבי שיפוץ וזאת מכיוון שההתקנה דורשת הנחה של צינורות מתחת לרצפה ולכן השלב המתאים ביותר הוא שלב הבנייה כאשר הרצפות עוד לא מונחות או בשלב שיפוץ כאשר מרימים את הרצפות. כמובן שניתן גם להתקין את המערכת בבתים קיימים אך הדבר לא מומלץ משום שתצטרכו להשקיע גם בבעלי מקצוע נוספים שיגיעו להרים את הרצפות לטובת תהליך ההתקנה. תכנון נכון ובחירה בהתקנת המערכת עוד בשלב הבנייה הוא הפתרון האולטימטיבי.

לחסוך בחשמל במהלך החורף – מה הן העלויות של התקנת מערכת חימום תת רצפתי בבית?

עלויות ההתקנה של מערכת חימום תת רצפתי הן דבר אינדיבידואלי. כך,שהתקנה בבתים בעלי שטח גדול יותר תהיה יקרה יותר מבתים קטנים יותר. עלויות ההתקנה משתנות בהתאם לגודל הבית, ובהתאם לסוג המערכת. למשל, כאשר מדובר על מערכת חימום תת רצפתי מבוססת מים, עלות ההתקנה יקרה יותר מהתקנה של מערכת חימום תת רצפתי חשמלי. לאורך זמן, המערכת המבוססת מים תהיה חסכונית יותר מכיוון שצריכת החשמל בה נמוכה משמעותית מצריכת החשמל של המערכת המבוססת על חשמל. בנוסף, עלויות ההתקנה משתנות מחברה לחברה מסוג המערכת המותקנת. מערכת כזו מהווה פתרון אולטימטיבי לשימוש באמצעי חימום שצורכים כמויות חשמל גדולות כמו מזגנים או תנורי חימום. מערכת חימום כזו היא הפתרון החסכוני ביותר, המתקדם ביותר והאקולוגי ביותר. 

 

חברת אקוהיט

חברת אקוהיט

חברת אקוהיט היא החברה המתקדמת והוותיקה ביותר בישראל להתקנה ותחזוקה של מערכות חימום תת רצפתי ומתמחה במערכות חימום תת רצפתי מבוססות מים - המערכות היעילות ביותר והחסכוניות ביותר בשוק העולמי והישראלי בפרט.

מה דעתכם על המאמר?

נשמח לשמוע את התגובות שלכם:

עזרו לנו לקדם את העסק!

5/5

נשמח לקבל מכם ביקורת חיובית שתסייע לנו להגיע לעוד אנשים :)

תוכן עניינים

אודות אקוהיט

חברת "אקוהיט" היא החברה המקצועית והמתקדמת בישראל לחימום תת רצפתי. לחברה למעלה מ-25 שנות ניסיון בתחום ואנו עומדים בגאון בחוד החנית של תחום החימום בארץ.

חברת "אקוהיט" מתמחה בחימום תת רצפתי באמצעות משאבות חום, אשר נחשבות למערכות המתקדמות, יעילות, חסכוניות ואיכותיות בשוק העולמי והישראלי בפרט.

משרדי החברה ממוקמים ביישוב תל עדשים שבצפון הארץ, ואנו מעניקים שרות ומענה ללקוחות מצפון ועד דרום, בדגש מירבי על שירות מקצועי, איכותי, אדיב ומהיר.

מגוון הלקוחות הרחב שלנו כולל בין היתר לקוחות פרטיים, בריכות שחייה (עירוניות ופרטיות), מקוואות, פנימיות, מוסדות חינוך, עולם החקלאות ועוד.

שמחנו להכירכם:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם:

דילוג לתוכן