השוואה בין חימום תת רצפתי מים לחימום תת רצפתי בגז

במאמר זה תוכלו למצוא מידע אודות חימום תת רצפתי במים וחימום תת רצפתי בגז. בנוסף, ביצענו השוואה בין שתי שיטות החימום וזאת על מנת שתוכלו לבחור את אותה המערכת המתאימה ביותר לצרכים שלכם ושל בני ביתכם.

חימום תת רצפתי – על מה מדובר?

שיטת חימום תת רצפתי ידועה כיום כאחת השיטות המועדפות על רבים וזאת משום העובדה שמדובר על מערכת יעילה אשר מבטיחה חימום אחיד ובטוח בכל שטח הבית וזאת ללא סכנת התייבשות או פגיעה באסתטיות הכה מוקפדת של פנים הבית (המערכת מותקנת מתחת לריצוף). כאן מדובר על שיטת חימום בה מותקנים צינורות במעגל סגור  מתחת לרצפה ולאחר מכן מוזרמים מים חמים (או גז) בצינורות אלו. מסיבה זו התקנת מערכת זאת נעשית בעת בניית הבית או בעת שיפוצו ולמרות שעלות ההתקנה קצת גבוהה חשוב לזכור שמדובר על התקנה חד פעמית אשר משתלמת כלכלית לאורך זמן ומספקת את התוצאה הטובה ביותר של חימום בטוח ואחיד לאורך שנים ארוכות לכל בני המשפחה, מתינוק שזוחל על הרצפה החמה גם בעונת החורף הקרה ועד קשיש שהולך יחף לשירותים באמצע הלילה ולא חש בקור. נכון לשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים בשיטת חימום זו משום יתרונותיה הרבים.

חימום תת רצפתי בגז

בדומה לשיטת חימום תת רצפתי מים גם כאן מדובר על חימום יעיל . מערכת חימום תת רצפתי בגז היא מערכת שהחימום שלה נעשה באמצעות תנור הסקה גז. תנור זה יחמם את אותם המים אשר זורמים בצינורות המותקנים מתחת לרצפה. גם במערכת זאת בדומה לשאר מערכות החימום התת רצפתי יש מערכת בקרה אשר אחראית על פעולת ויסות המים וזאת בהתאם לאותה הטמפרטורה בה מעוניינים דיירי הבית. ההסקה מחממת את המים בצינורות ואילו החום עולה כלפי מעלה, מחמם את הרצפה ולאחר מכן את כל חלל הבית.

התקנתה של המערכת חייבת להיעשות על ידי טכנאי גז מורשים אשר בודקים את סוג הריצוף ומתאימים עבור הלקוח את הציוד הבטוח ביותר. נקודה חשובה אותה יש לקחת בחשבון היא שאם מעוניינים להתקין מערכת חימום זו בבית ישן, ברוב המקרים צריך להתקין צנרת גז חיצונית, דבר אשר מחייב עקירת מרצפות קיימות, תשלום על כל ברז גז וכמובן שיש לקחת בחשבון שכל חברת גז קובעת את המחיר שלה עבור הגז אותו היא מספקת. תמיד תהיה תלות בין הלקוח לבין חברת הגז, דבר חשוב שאותו יש לזכור טרם ההחלטה האם לבחור בשיטת חימום תת רצפתי מים או גז.

חימום תת רצפתי במים

חימום תת רצפתי במים היא אחת משיטות החימום הפופולאריות ביותר וזאת בהשוואה אל גז וחשמל. כאן מדובר על שיטה המתבססת על חימום צנרת מים תת רצפתית וזאת על ידי משאבות חום מיוחדת. מערכת זו מבטיחה חום אחיד בבית לאורך כל היום והליל וזאת משום שהיא פועלת 24 שעות ביממה ללא הפסקה. החום הנפלט מהצנרת הוא אוויר חם שאינו מייבש וניתן לוויסות על ידי האנשים החיים באותו הבית. יתרונותיה של מערכת חימום תת רצפתי במים וזאת בהשוואה למערכת הפועלת על גז הם:

  • בטיחותית – כאן מדובר על אחת המערכת הבטיחותיות ביותר שיש. שכן, החימום נעשה על ידי משאבת חום ולא על ידי חשמל או גז. זוהי מערכת במעגל מים סגור.
  • ידידותית – מערכת זאת מוכרת כמערכת ידידותית לסביבה וקבלנים רבים מציעים אותה במסגרת בנייה קלה ובנייה ירוקה וזאת משום שמדובר על מערכת ירוקה שתורמת לאיכות החיים ואינה פולטת קרינה כלשהי.
  • עלות נמוכה – עלויות התחזוקה של מערכת זו נמוכות ומשתלמות לאורך השנים.
  • חסכון בחשמל – מערכת אידיאלית לכל מי שמעוניין לחסוך בהוצאות חשמל.
  • מינימום תקלות – מערכת זאת פועלת בטכנולוגיה מתקדמת ובאם בוחרים מערכת שעברה בדיקת איכות ויש לה תקן, אין לדאוג לגבי תקלות.

לסיכום, נכון להיום היתרונות הרבים של מערכת חימום תת רצפתי הפכו אותה למועדפת על פני חימום באמצעות תנור הסקה וגז. שכן, מדובר על שיטה זולה ואיכותית המבטיחה איכות חיים והשבחת הנכס.

מעוניינים בהצעת מחיר לחימום תת רצפתי במים מאת המומחים של אקוהיט?
אקוהיט: 1-700-700-742

חברת אקוהיט

חברת אקוהיט

חברת אקוהיט היא החברה המתקדמת והוותיקה ביותר בישראל להתקנה ותחזוקה של מערכות חימום תת רצפתי ומתמחה במערכות חימום תת רצפתי מבוססות מים - המערכות היעילות ביותר והחסכוניות ביותר בשוק העולמי והישראלי בפרט.

מה דעתכם על המאמר?

נשמח לשמוע את התגובות שלכם:

עזרו לנו לקדם את העסק!

5/5

נשמח לקבל מכם ביקורת חיובית שתסייע לנו להגיע לעוד אנשים :)

תוכן עניינים

אודות אקוהיט

חברת "אקוהיט" היא החברה המקצועית והמתקדמת בישראל לחימום תת רצפתי. לחברה למעלה מ-25 שנות ניסיון בתחום ואנו עומדים בגאון בחוד החנית של תחום החימום בארץ.

חברת "אקוהיט" מתמחה בחימום תת רצפתי באמצעות משאבות חום, אשר נחשבות למערכות המתקדמות, יעילות, חסכוניות ואיכותיות בשוק העולמי והישראלי בפרט.

משרדי החברה ממוקמים ביישוב תל עדשים שבצפון הארץ, ואנו מעניקים שרות ומענה ללקוחות מצפון ועד דרום, בדגש מירבי על שירות מקצועי, איכותי, אדיב ומהיר.

מגוון הלקוחות הרחב שלנו כולל בין היתר לקוחות פרטיים, בריכות שחייה (עירוניות ופרטיות), מקוואות, פנימיות, מוסדות חינוך, עולם החקלאות ועוד.

שמחנו להכירכם:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם:

דילוג לתוכן