לוגו של חימום תת ריצפתי

משאבות חום

לקבלת הצעת מחיר מהירה / שיחת ייעוץ »

בשנים האחרונות, אנו עדים לשימוש הולך וגובר במערכות מתקדמות לחימום הבית וכן על ידי משאבות חום כמוצר משלים למערכות חימום. הסיבה לכך, היא השימוש בטכנולוגיה שעוררה מהפכה בענף החימום. חימום על ידי המשאבת חום מנצל את אנרגית השמש הנקלטת, וכתוצאה מכך נוצר מעגל חימום על ידי אנרגיה חסכונית שאין לה סוף.היעילות הטכנולוגית והאקולוגית של חימום באמצעות משאבות חום, בא לידי ביטוי בפרוייקטים רבים בארץ ובעולם – חימום בתים בשיטת "בנייה ירוקה", מקוואות, בריכות, מים, צימרים, לולים ועוד.

במשאבת חום, אין בעירה ישירה ו/או שריפת דלקים וגזים, אלא שחימום המים נעשה באמצעות אנרגיה מתחדשת (אנרגיה סולארית) ולכן מערכות חימום על בסיס משאבת חום נחשבות למותג על בעולם הבנייה והירוקה ובפרויקטים של התייעלות אנרגטית. מדובר באמצעי המתקדם והיעיל ביותר כיום לצרכי חימום מים ובתים.

מה זה משאבות חום?

המונח "משאבה", מתאר מכשיר אשר באפשרותו להפוך את כיוון הזרימה הטבעי של החום. כלומר – הרכיב החשוב במנגנוני הקירור והחימום השונים, בהם מקררים, מערכות חימום תת-רצפתי, מזגנים ועוד. פיתוח משאבות החום השפיע רבות על חיינו במגוון תחומים שונים, באמצעות יצירת טמפרטורה נוחה בכלי תחבורה, אחסון מזון בטמפרטורות שונות, חימום מאגרי מים וכמובן בחימום בתי המגורים שלנו.

במערכות החימום התת רצפתי, משאבות החום מנצלות את החום אשר קיים בסביבתן, דרך "שאיבת" החום מהאוויר, ובעזרתו מחממת המשאבה את המים אשר נמצאים במערכת החימום התת רצפתי. במילים אחרות? טכנלוגיה מתקדמת, יעילה, חסכונית וידידותית לסביבה.

המראה הסטנדרטי של משאבת החום, אינה שונה ממראה של מזגן גדול. שימו לב, מכיוון שע"י משאבות חום נשאב החום מהאוויר שסביבה, חשוב להקפיד על כיווני אוויר פתוחים מסביב למערכת ע"מ לאפשר יניקת אווירה אפקטיבית באופן מירבי.

הדמייה של משאבות חום לבית

יתרונות משאבות חום

למשאבות חום יתרונות רבים שהופכים את המשאבה לפיתרון הנבחר והמועדף ע"י רוב בעלי המקצוע, משאבות החום שאנחנו משתמשים בהן בטיחותיות, אמינות וחסכוניות. מעבר לכך השימוש במשאבות חום עדיף ממספר סיבות:

  • משאבות חום הן הפתרון הירוק מבחינת פליטת גזים וצריכת אנרגיה.
  • משאבות חום חסכוניות בשל צריכת חשמל יעילה.
  • משאבות חום מספקות חימום מדויק ואמין לאורך זמן.
  • משאבות חום מתאימות לתנאי המזג אוויר הישראלי.
  • משאבות חום אינן דורשות קנייה והחזקה של דלקים וחומרי בעירה לטובת החימום.

העלות הכספית של משאבות חום לעומת מערכות סטנדרטיות אחרות

מחקרים אקדמיים רבים אשר נעשו לשם בחינת הכדאיות הכלכלית לחימום ביתי, השוו בין מערכות שונות. מהמחקרים עולה, כי מערכת חימום תת-רצפתי על בסיס מים באמצעות משאבת חום, יעילה וחסכונית יותר משאר המערכות הקיימות בשוק (גז, סולר וחשמל)

עליונותה של משאבת החום על פני האלטרנטיבות היא התבוססותה על החום אשר נמצא באוויר שסביבנו.

במספרים, משאבת החום יעילה מחימום על בסיס גז פי 5 (כלומר, על כל 5 שקל שתשלמו על חימום באמצעות גז, תשלמו שקל אחד לחימום באמצעות המשאבות חום האלה). למשאבת חום יעילות רבה – פי 7 מחימום בסולר/נפט ופי 4 מחימום בחשמל.

משאבה כחול-לבן

משאבות חום של חברת EcoHeat הן ייחודיות. אנו מרכיבים אותן באופן בלעדי תוך מתן דגש מירבי על אפקטיביות לצד אסטתיות ומראה מודרני מושך. אנו מקפידים על הרכבת המשאבה מהרכיבים המתקדמים בשוק העולמי. רק באמצעות מעקב צמוד ובחינת המוצר במעבדות יעודיות, אנו יודעים להבטיח כי המשאבה הבלעדית של חברת EcoHeat היא המוצר הכחול-לבן המתקדם והאמין בשוק, כפי שמגיע לצרכן הישראלי.

חברת EcoHeat משקיעה מאמצים רבים בפיתוח והתאמת המוצרים לדרישות השוק הישראלי. במשאבות חום הייחודית של חברת EcoHeat, ישנם מגוון רב של אמצעי הגנה, אשר שומרים על משאבות החום שיאריכו ימים וישרתו את הלקוח לאורך שנים רבות, ללא תקלות.

אלפי משאבות חום של חברת EcoHeat, שווקו בכל רחבי הארץ במשך למעלה מ-10 שנים, והן הוכיחו את יעילותן גם במקרי קיצון. בחורף 2011-2012, כאשר הטמפרטורה באזור הרי ירושלים הגיעה מתחת ל-0 מעלות צלזיוס והשלג ברחובות נערם – המשאבות של חברת EcoHeat עבדו ללא הפסקה וסיפקו חימום לבתים בצורה מיטבית. גם ביישוב אלרום שברמת הגולן, המערכת לא אכזבה את לקוחותיה כאשר המעלות בחוץ הגיעו למינוס 14 מעלות!

באיזו משאבה לבחור?

כיום קיימות בשוק הישראלי שלושה סוגים של משאבות חום :

  • משאבת חום OnOff
  • משאבת חום Inverter
  • משאבת חום EcoMulti

כאשר לכל אחת מהמשאבות הללו ישנן יתרונות וחסרונות.

משאבת ה-OnOff, נחשבת לפשוטה טכנולוגית (כלומר, מדובר במוצר אמין במיוחד), וגם במקרים חריגים מדובר במערכת אשר פשוטה לתיקון (הן מבחינה טכנית והן מבחינה כלכלית). בנוסף, חלקי החילוף זולים יחסית ועלויות ההקמה זולות ביחס לאלטרנטיבות. אך כמו בכל מוצר בעולם, גם במערכת ה-OnOff ישנו חסרון, והוא עלות ההפעלה אשר נחשבת לגבוהה באופן יחסי לשאר המשאבות (אך עדיין, לא מתקרב לעלות חימום על בסיס גז או סולר).

אם נעבור למשאבה השנייה, משאבת החום Inventer המפורסמת, נוכל לספר עליה כי מדובר במשאבה עם עלויות הפעלה זולות ביחס למשאבת ה- OnOff, אך חסרונה הוא במורכבותה. לרוב, תיקון המשאבה צריך להעשות על ידי הגורם היבואן, ומורכבות המערכת גוררת מורכבות טכנית בשעת תקלה, לצד עלות גבוהה בחלקי החילוף.

משבאת החום השלישית היא משאבת ה-EcoMulti הבלעדית של חברת EcoHeat.

מה ייחודה של משאבת ה-EcoMulti? מדובר במשאבה מתקדמת וייחודית, אשר משלבת את היתרונות של משאבות החום –OnOff וה-Inverter ובכך גם מבטלת את חסרונותיהן. משאבת ה-EcoMulti נחשבת לאמינה במיוחד, כדאית כלכלית מבחינת עלות נמוכה בחלקי חילוף ובשירות ואף נחשבת לזולה מבחינת עלות ההפעלה. מדובר במשאבת חום לחימום מים מתקדמת אשר עתידה להוביל את ענף החימום התת-רצפתי בשנים הקרובות, ואנו שמחים וגאים לייצרה באופן בלעדי, ולשווקה לשוק הישראלי.

נשארו לכם שאלות לגבי משאבות חום שלא קיבלו מענה? נשמח לעמוד לרשותכם!

התקשרו אלינו למספר 1-700-700-742

משאבות החום כוללות מכשיר הדומה ליחידה החיצונית של מזגן – מאוורר שמושך אוויר מבחוץ אל תוך המערכת. המאוורר יכול לייצר רעש אך עוצמת הרעש תלויה באיכות משאבת החום ובמקצועיות ההתקנה – כאן אקוהיט באים לידי ביטוי. אנחנו משתמשים במוצרים הטובים ביותר בשוק ואנו בעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים בהתקנות מערכות חימום תת רצפתיות. על כן אנחנו מציעים אך ורק את המאווררים הכי טובים שיש בשוק ויודעים איפה למקם אותם ככה שיהיו יעילים ושקטים.

חד משמעית כן. השימוש במשאבות חום עדיף על כל האלטרנטיבות האחרות שיש היום בשוק וממספר סיבות כמו חיסכון כספי, ניצול אנרגיה יעיל, בטיחות, התאמה למזג האוויר הישראלי ותחזוקה שוטפת. השימוש במשאבות חום הוא הפתרון הטכנולוגי המוביל היום בעולם החימום. 

כן ואפילו מומלץ לעשות זאת. אנחנו באקוהיט מתמחים בהסבת מערכות חימום ישנות ושדרוגן למערכות חימום על בסיס משאבות חום. באמצעות ההסבה תוכלו לחסוך בעלויות החימום ובבטיחות הבית שלכם.

לא. משאבות חימום משמשות היום כפתרון מועדף עבור חימום מים לשתייה, מי בריכה ובמפעלים. היה חשוב לנו לציין את זה מהסיבה שהשימוש הנרחב במשאבות החום ובקני מידה גדול מבטיח כי הפתרון הוא אכן הטוב ביותר בשוק.

דילוג לתוכן