מה הם ההבדלים בין שתי השיטות המקובלות לחימום תת רצפתי?

 חושבים להתקדם לחימום תת רצפתי ביתי ולא יודעים איזה מערכת עדיפה?רוצים לדעת מהם ההבדלים בין חימום תת רצפתי  במערכת מים לבין מערכת חשמלית? קיבצנו לכם  כמה נקודות חשובות שיעשו לכם סדר בבלאגן.

חימום תת ריצפתי - מבית אקוהיט

סוגי מערכות של חימום תת רצפתי.

חימום תת רצפתי חשמלי – מערכת חימום תת רצפתי חשמלית היא מערכת המותקנת כמערכת חוטי התנגדות המורכבת מתחת לריצוף ומתחברות לספק כוח בבית, המערכת מחממת את הבית מלמטה וחוטי החשמל יוצרי חום אחיד בבית אך משחררת לחלל החדר שדות מגנטיים היוצרים קרינה, יצרני המערכות של חימום תת רצפתי חשמלי טוענים שאומנם יש קרינה מהמערכת אך היא זעירה, עם זאת חשוב לדעת שכשאשר המערכת מחממת פרק זמן ממושך הקרינה עדיין קיימת והילדים הזוחלים על הרצפה קרובים אליה במיוחד נחשפים לקרינה. עד היום אנחנו לא יודעים בוודאות מהי רמת הסיכון ולמה גורמת חשיפה ארוכה לקרינה נמוכה, בדומה לטלפון סלולרי אנחנו מעדיפים שלא להצמיד לראש שלנו 24 שעות ביממה ולצמצם את החשיפה למינימום.

חימום תת רצפתי עם מערכת צנרות מים- במערכת חימום תת רצפתי במים מותקנים צינורות מתחת לריצוף ודרכם עובדים מים חמים, למערכת ישנו משאבת חום המותקנת מחוץ לבית המנצלת את המאשבים הטבעיים בטבע,במערכות עם צנרת מים אין סיכון של קרינה בכלל מכיוון שהחימום מתבצע דרך הצינורות ובהם יש סך הכול מים חמים שזורמים.

איזה מערכת חימום רצפתי עולה יותר לתפעול ?

מערכת חשמלית- עלות צריכת החשמל של מערכת חימום תת רצפתי חשמלי היא לא זולה בכלל, חימום הבית לזמן ממושך עולה למעשה פי 3-4 מחימום הבית עם מערכת צינורות מים. מערכת של חימום תת רצפתי חשמלי אומנם זולה משמעותית אבל יש צורך ליצור הרבה נקודות חשמל למערכת ולחלק את העומס על נקודות חשמל שונות. לכל נקודת חשמל בבית יש הגבלת עומס וככל ששטח הבית יהיה גדול יותר כך יצטרכו יותר שקעים ונקודות חשמל, עניין הדורש גם הגדלה של החשמל הראשי בבית ובמידת הצורך יצירת נקודות חשמל נוספות ולמעשה מגדיל את עלות המערכת.

משאבת מים- חימום תת רצפתי עם מערכת  צינורות מים לא צורכת הרבה חשמל באופן יחסי אל מול המערכת החשמלית. משאבת החום אשר ממוקמת מחוץ לבית היא זאת שמחממת את המים מתחת לרצפה וזו מנצלת את האנרגיה הטבעית של השמש. אנרגיה מתחדשת, השמש מחממת את האוויר ומשאבת החום יונקת מהאוויר,  על כל קילו-וואט שצורכת משאבת החום כדי להפעיל את עצמה, היא יונקת עוד שלושה קילו-וואט מהאוויר שבחוץ. כך היא מספקת לבית 4 קילו-וואט כש-3 מתוחם הם מהטבע,  לעומת המערכת החשמלית שכמו כל מוצר חשמלי אחר נותנת קילו-וואט על כל קילו-וואט שהיא צורכת.

אולי יעניין אותכם

חימום תת רצפתי השוואת מחירים>>

התקדמו איתנו לחימום תת רצפתי

חברת אקוהיט היא החברה המקצועית והטובה בארץ, אנו מבטיחים איכות וביטחון ללא פשרות ללקוחותינו לשנים רבות קדימה ללא תקלות, אנו משתמשים ברכיבים איכותיים והמתקדמים ביותר בשוק הישראלי. לכל שאלה וייעוץ בנושא חימום רצפתי צרו איתנו קשר.

אקוהיט  תל עדשים טלפון ( רב קווי ): 1-700-700-742 או דוא"ל: office@ecoheat.co.il