לוחות בידוד תרמי

לייעוץ ובדיקת התאמה השאירו פרטים

מה הם לוחות בידוד תרמי?

באמצעות לוחות בידוד תרמי אנחנו ממזערים את מעבר (בזבוז החום) בין שני גופים בעלי טמפרטורה שונה. לוחות בידוד תרמי מבודדות את מערכת החימום התת רצפתי ומבטיחות את היעילות הגבוהה ביותר, החימום המדויק ביותר ובניית מערכת חסכונית ובטוחה. הלוחות עצמם מיוצרים במיוחד עבור חימום תת רצפתי, עם התאמה להיות שקועים מתחת לרצפה לאורך שנים ארוכות ועם הכנה מיוחדת להעברת צנרת החימום.

היתרונות של לוחות הבידוד התרמי מבית אקוהיט

  • לוחות בידוד תרמי ברמה הגבוהה ביותר.
  • שיטת נעילה ייחודית בין הלוחות בידוד תרמי היוצרת משטח בידוד אחיד ללא גשרי קור.
  • מרווחים שווים – פריסת צנרת החימום מתבצעת בצורה מאוזנת ומבטיחה כיסוי מלא ואחיד בכל הבית.
  • הצנרת מקובעת ללא תזוזה, שקועה ומוגנת (בשיטות האחרות הצנרת חשופה לנזקים בזמן הריצוף).
  • שיטת התקנה מקצועית וניסיון מצטבר של עשרות שנים בהתעסקות עם לוחות בידוד תרמי.

לייעוץ ובדיקת התאמה השאירו פרטים

למה כדאי להשקיע בלוחות בידוד תרמי?

מחקרים הוכיחו, שההשקעה הכספית בבידוד תרמי באזורים בהם נדרש חימום/קירור ממושך, מוחזרת תוך מספר מועט של שנים. מלבד החזר ההשקעה והחיסכון, בידוד תרמי מתאים לשפר את הרגשת הנוחות גם בימים בהם אין כלל צורך לחמם או לקרר את הדירה. בידוד תרמי תקני מקצר את משך הזמן בו נדרש חימום/קירור הדירה, ומקטין הסבירות להתהוות העיבוי והופעת העובש.  כבר עשרות שנים חברת 'אקוהיט' היא שם שם נרדף לאיכות ללא פשרות, ולמותג המוביל בארץ בתחום החימום התת רצפתי בישראל.

איך לוחות בידוד תרמי עובדים?

כאשר מחממים/מקררים את הדירה ע"י מערכת חימום ומשאבות חום, נוצר זרם חום/קור העובר דרך "המעטפת החיצונית". מעטפת החוץ כוללת את הקירות החיצוניים, הגג והרצפה (על עמודים או על הקרקע), בעצם סך הרכיבים ה"עוטפים" את הדירה מכל צדדיה. זרימת החום גורמת להפסד האנרגיה המושקעת בחימום/קירור, מכאן שככל שרכיבי המעטפת יהיו בעלי בידוד תרמי באיכות גבוהה יותר, כך הפסד האנרגיה יהיה, מן הסתם, נמוך יותר.

בידוד תרמי מיושם במבנים שונים, ומטרתו היא צמצום המשאבים הנדרשים לצורך תפעול המבנה, על ידי מניעה מחום וקור לעבור אל תוך המבנה והחוצה ממנו. בנוסף, בידוד תרמי עשוי למנוע התעבות של מים על גבי קירות ויצירת מפגעי רטיבות. מבנה המבודד היטב (חומרים הקולטים את החום /קור ומשנים טמפרטורה בהדרגתיות ואיטיות) יוביל להפחתת הצורך בשימוש במערכות איקלום ולחסכון במשאבים. מחקרים מראים כי תכנון ראוי ושימוש נכון בתקן בידוד תרמי למבנים יביא לחסכון רב בהוצאות הכספיות של המבנים הללו.

דילוג לתוכן