השוואה בין חימום תת רצפתי מים להסקה מרכזית

משפחות רבות בישראל בוחנות כמה פתרונות חימום עבור ימי החורף. אפשר ליהנות מחימום באמצעות חימום תת רצפתי באמצעות צינורות מים, או באמצעות הסקה חשמלית.

חימום תת רצפתי בפרדס חנה

חימום תת רצפתי מים

התקנת מערכת חימום תת רצפתי מים, הנה שיטה מצוינת שמוכיחה את עצמה בכל חורף בבתים רבים, לשביעות רצונם של הדיירים.

מדובר בפרויקט שיש לבצע אותו בשלב הבנייה של הבית, או לחלופין כאשר מבצעים שיפוץ מאסיבי ושולפים את כל האריחים הקיימים. אנשי המקצוע מתקינים צינור ארוך מאד אשר מותקן בשיטה מעגלית בכל המרחב התת רצפתי. זהו צינור ארוך מאד שלא מבצעים במהלכו חיבורים אלא משתמשים בצינור אחד בלבד. צינור ייחודי זה בנוי משתי שכבות של חומר פלסטי עמיד ושכבה אחת מרכזית של אלומיניום. כל מערך הצנרת נמצא מתחת לאריחים החדשים, או לפרקט ולכן לא רואים אותו כלל.

השילוב של הרכב ייחודי זה יוצר בידוד טרמי, אינו מייבש את האוויר ומבטיח שהמים אשר נעים בצינור מקצה לקצה יתחממו וישמרו על רמת החום האחידה  לאורך זמן וזאת באמצעות התרמוסטט שמווסת את החום ושומר על החום הקבוע שאמור להיות. באופציה של חימום תת רצפתי מים אין צורך במים בדרגת רתיחה ולכן מתקינים משאבת חום האחראית על ויסות הטמפ'.

המים נעים ומסתחררים בצינור זה במעגל סגור ובדרך זו הם מחממים את הרצפה בכל רחבי הבית. זהו ניצול מקסימלי של האנרגיה אשר מיועדת לחימום אחיד של כל רבדי הבית, כיוון שהחום עולה מהצינורות כלפי מעלה ומאפשר ללכת יחפים גם בחורף, כיוון שהרגליים של בני הבית הן חמות.

מנוע משאבות חום על גג בית

כיוון שמתרחשת סינרגיה של האנרגיה, לא נפלטים חומרים אלקטרומגנטיים כך שמדובר במערך שהוא בטוח לשימוש ועומד בכל התקנים המחמירים שנקבעו בקטגוריה זו. מעבר לכך, מדובר בחיסכון אנרגטי משמעותי עבור המשפחה כיוון שעלויות החימום החודשיות יהיו נמוכות בכ – עשרים אחוז לעומת שיטות חימום אחרות כמו מזגן או הסקה חשמלית.

ההתקנה של מערך חימום תת רצפתי מים היא יקרה, אך האחזקה השוטפת היא זולה מהממוצע. לכן תוך כמה שנים כל משפחה מחזירה את ההוצאה הכספית ובחשיבה לטווח הרחוק זוהי עסקה כדאית מבחינה פיננסית.

חימום תת רצפתי להסקה מרכזית  

חימום תת רצפתי להסקה מרכזית באמצעות חשמל מתבצע באמצעות טכנולוגיה חדשה. מתכננים זאת יחד עם תכנון הבית כולו ונערכים לכך מראש. לכן בשלב הראשון מתקינים שכבת בידוד כדי שהחום יהיה ממוקד ולא ינוע לקומות אחרות, או למרחבים אחרים בתוך הבית.

בעת הפעלת מערך הסקה זה, פרק הזמן שלוקח לצינורות להתחמם נע בין שעה לשעתיים וזאת לעומת שיטות חימום אחרות שבהן מרגישים באופן כמעט מידי את החום בתוך הבית.

עלות ההתקנה של ההסקה המרכזית היא זולה יותר מזו של חימום תת רצפתי באמצעות מים, אך ההוצאה על שימוש בחשמל בכל חודש, היא הרבה יותר גבוהה. כך שמבחינה פיננסית ובחשיבה לטווח הרחוק, מדובר בעסקה יקרה בהרבה יותר מאשר החימום באמצעות מים.

ההבדלים המהותיים בין שתי שיטות החימום

חימום באמצעות מים – התקנה יקרה ואחזקה שוטפת זולה.

חימום באמצעות חשמל – התקנה זולה ואחזקה שוטפת יקרה.

החלטה לגבי חימום תת רצפתי בבית

לאחר שבוחנים את שתי השיטות, היתרונות, החסרונות והעלויות של כל אחת מהן, המסקנה הברורה היא שעדיף להתקין חימום תת רצפתי באמצעות מים, כיוון שהוא עדיף מכל ההיבטים.

  • נעים לשימוש ביתי באמצעות חימום אחיד.
  • כל השטח מתחמם במהירות ומאפשר חימום לאורך זמן.
  • עלויות מוזלות של הניצול האנרגטי באמצעות חשמל.
  • חימום מים באופן שוטף במערכת סגורה.
  • כדאיות מבחינה כלכלית.

אם אתם מתכננים את דירת החלומות שלכם, מומלץ להוסיף כבר בשלב התכנון את הכנת מערך צנרת המים של חימום תת רצפתי, כדי ליצור פתרון מעולה לימי החורף הקרים. עם הכוונה מקצועית של אנשי השירות שלנו ייהנו כל בני הבית מחורף חמים ונעים.

מה דעתכם על המאמר?

נשמח לשמוע את התגובות שלכם:

עזרו לנו לקדם את העסק!

5/5

נשמח לקבל מכם ביקורת חיובית שתסייע לנו להגיע לעוד אנשים :)

תוכן עניינים

אודות אקוהיט

חברת "אקוהיט" היא החברה המקצועית והמתקדמת בישראל לחימום תת רצפתי. לחברה למעלה מ-25 שנות ניסיון בתחום ואנו עומדים בגאון בחוד החנית של תחום החימום בארץ.

חברת "אקוהיט" מתמחה בחימום תת רצפתי באמצעות משאבות חום, אשר נחשבות למערכות המתקדמות, יעילות, חסכוניות ואיכותיות בשוק העולמי והישראלי בפרט.

משרדי החברה ממוקמים ביישוב תל עדשים שבצפון הארץ, ואנו מעניקים שרות ומענה ללקוחות מצפון ועד דרום, בדגש מירבי על שירות מקצועי, איכותי, אדיב ומהיר.

מגוון הלקוחות הרחב שלנו כולל בין היתר לקוחות פרטיים, בריכות שחייה (עירוניות ופרטיות), מקוואות, פנימיות, מוסדות חינוך, עולם החקלאות ועוד.

שמחנו להכירכם:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם:
חימום תת ריצפתי - מבית אקוהיט

צריכת חשמל חימום תת רצפתי

בשנים האחרונות לקוחות רבים שבונים בית חדש, קונים דירה חדשה או מבצעים שיפוץ משמעותי בדירת יד שנייה מתקינים מערכת חימום תת רצפתי באמצעות מים וזאת

הנחת צנרת חימום תת רצפתי בבית בסביון

פתרונות חימום לבית פרטי

בתים פרטיים הם בדרך כלל רחבי ידיים ולכן זקוקים לחימום שיכסה שטחים גדולים. הטכנולוגיה מגיעה לכל תחום בחיינו וגם בתחום זה יש מערכת חדשנית של

פתרונות חימום תת רצפתי לדירה חדשב בבנייה

פתרונות חימום לדירה חדשה

כאשר קונים דירה חדשה כל האופציות בנושא החימום הן פתוחות. בדרך כלל הדיירים מתייעצים בנושא זה עם אנשי מקצוע שמלווים אותם כמו מהנדס, אדריכל או

דילוג לתוכן