אם זורמים בצנרת כמויות לא מבוטלות של מים, מה עם אבנית?

המון לקוחות חדשים המתעניינים במערכת חימום תת רצפתי שאולים אותנו על ההבדלים בין מערכות חימום תת רצפתיות ובין היתר עולות חששות לגיטימיות מהצברות אבנית בצינורות מערכת המים ובלאי של המערכת, אנו באקוהייט באים להרגיע אותכם ולספר לכם כי אין סיבה לחשוש.

חימום תת ריצפתי - אקוהיט

היווצרות אבנית במערכת חימום רצפתי, האומנם?

אבנית היא שכבת גיר מוצקה בצבע אפור- לבן המצויה בגופי חימום מים ובמערכות בהן יש זרימה של מים חמים. אבנית נוצרת כשיונים(אטומים או מולקולות) מומסים במים ושוקעים מטה בעקבות תהליך חימום המים.

מערכות חימום רצפתי הם מערכות מים סגורות אליה מכניסים כמות של מים גדולה בפעם הראשונה, כמות הנשארת במערכת. משאבת החום המספקת את האנרגיה למערכת מחממת את המים הזורמים במערכת וכך יוצרת טמפרטורה קבועה ואחידה בחלל הבית, ומכיוון שבמים יש כמות מסויימת בלבד של יונים היכולים להפוך לאבנית ובגלל שהמים במערכת לא מתחלפים, במערכות חימום תת רצפתי כמות האבנית הנוצרת בצינורות היא קבועה ומוגבלת ולא יוצרת בעיות של בלאי או היווצרות אגירת יתר של אבנית במערכת.

 

אולי יעניין אותכם גם:

מה הסיכוי לנזילה בצנרת>>

אקוהיט- מומחים במערכות חימום תת רצפתי

חברת אקוהיט היא החברה המקצועית בישראל לחימום רצפתי עם למעלה מ-25 שנות ניסיון בתחום , הצטרפו אל אלפי הלקוחות המרוצים שלנו שנהנים מבית חם ונעים בכל ימות השנה, גם בימי החורף הקרים ביותר. צרו איתנו קשר עוד היום ודברו עם המקצוענים שלנו.

אקוהיט  תל עדשים טלפון ( רב קווי ): 1-700-700-742 או דוא"ל: office@ecoheat.co.il